Zvýšená hladina kyseliny močové v těle většinou ukazuje na onemocnění Dnou. Prvním příznakem často bývá velmi silná bolest palce na nohy. Poprvé při Dnovém záchvatu.

Kyselina močová

Není to určitě tak, že by kyselinu močovou měli v krvi pouze lidé, kteří trpí onemocněním Dnou. Jde spíše o to, že u lidí s nemoci Dna, mají v krvi nadměrné množství kyseliny močové. Z toho pak vyplívají všechny další zdravotní problémy. Na rozvoji Dny má velkou zásluhu zejména velmi špatný životní styl. Kritický nedostatek tělesného pohybu a konzumování nekvalitní polotovarové výživy. Onemocnění Dna se dříve říkalo nemoc králů, protože jí trpěly pouze králové, protože měly nadbytek potravin. Dnes mají velký přebytek potravin i ti nejvíce chudí lidé.

Nadměrná hladina kyseliny močové

Lékař provede řádné vyšetření a provede příslušné odběry a podle toho se pak určí jestli je vaše hladina kyseliny ještě v normě, nebo je naopak vaše kyselina močová v krvi už na moc vysokých hodnotách. Ukazuje to také na chorobu Dna. A je tedy pak třeba nutné začít s léčbou i se změnou životního stylu.

Často je rozhození i zažívání

Díky nadměrné hladině kyseliny močové často dochází také k rozhazování metabolismu. Často se objevuje také celkové překyselení organismu. Kdy vítěze kyseliny nad zásadami. Může se objevovat i nadýmání a bolest břicha. Někdy se přidá i plynatost, která je velmii nepříjemná zejména ve společnosti dalších lidí.

Změna životní stylu je nevyhnutelná

Při Dně vám nepomohou pouze chemické léky, pokud se chcete opravdu léčit, tak je prostě nutné zaměřit se i na váš životní styl. Především na úpravu stravy, kde musíte vyřadit potraviny, které mají nadbytek purinů. To jsou hlavně maso, vnitřnosti zvířat, ale i třeba česnek. Celkově by jste se měly zaměřit na kvalitní potraviny.

Dlouhodobě neléčená Dna často způsobuje silné bolesti zad. A taková bolest zad je opravdu nepříjemná a má chronický charakter. Začněte tedy Dnu řešit co nejdříve.