Novou službu nabízí pro své zaměstnance Kroměřížská nemocnice a.s. Od 1. května mají zájemci možnost až ročního přechodného ubytování v areálu Střední školy hotelové a služeb. „Budova se nachází v poklidné části Kroměříže, v lokalitě zvané Barbořina, vzdálené přibližně patnáct minut chůze od nemocnice,“ přiblížil ředitel nemocnice Pavel Calábek.

Nemocnice má v budově po dohodě s vedením školy vyhrazeno třetí patro s deseti dvoulůžkovými pokoji, jejichž součástí je sociální zařízení společné pro dva pokoje. Na patře je také společná, dostatečně vybavená kuchyňka. „Je to efektivní varianta, která nepředstavuje pro Kroměřížskou nemocnici žádné náklady a je výhodná i pro Střední školu hotelovou a služeb. Zajištění ubytování při příchodu nových lékařů, sester i ostatních zaměstnanců z jiných regionů je základní podmínkou pro získávání nových pracovníků nemocnice,“ dodal Calábek.