Dozvíte se jaké jsou hlavní projevy a ranné příznaky počínajicího těhotenství. Jaké příznaky vám ukážou, že budete čekat miminko.

Projevy těhotenství

Ženy mají v sobě něco co samo vycítí, že jsou těhotné . Pokud žena poslouchá svoje tělo, tak zjistí, jestli je těhotná či není těhotná. Jednotlivé projevy u těhotených žen se často mohou hodně lišit. Každá žena prožívá počátek těhotenství trošku jinak a proto jsou i samotné projevy těhotensví různé.

Těhotenské příznaky

Mezi hlavní těhotenské příznaky patří ranní nevolnost, kdy je těhotným ženám hlavně po ránu hodně špatné. Těhotné ženy mají často také divné chutě, mají chuť na potraviny, které jim třeba nikdy nechutnaly nebo je vůbec nejedly. Může se však objevit i bolest hlavy či úplně jiné příznaky a projevy.

První příznaky a projevy těhotenství

Mezi první příznaky těhotenství patří právě výše zmiňovaná nevolnost. Nemusí to být pouze ranní nevolnost, ale často je to doslova a do písmena celodenní nevolnost. Každá žena a dívka to však prožívá trošku jinak. Proto nejde přesně vypsat jednotlivé příznky, které by snačily jasné těhotenství.

Počátek těhotenství

Počátek těhotensví je pro ženy často krušný. Po několika týdnech těhotenství se dává těhotenská průkazka, kam se zaznamenávají jednotlivé informace o těhotenství. Jsou tam různé značky a zkratky a je dobré znát, co jednotlivé značky a zkraty na těhotenské průkazce vlastně znamenají. Dozvíte se také kdy dostanete těhotenskou průkazku.