Zelenina se supermarketu nemá žádnou super kvalitu a je lepší s pěstovat zeleninu doma na záhradce. Tedy pokud máte tu možnost. Domácí zelenina to je fakt úplně něco jiného.

Zahradničení

Na zahrádce si můžete vypěstovat téměř veškerou zeleninu a pokud si pořídíte ještě k tomu skleník a foliovník, tak si prodloužíte sezonu a budete moci mít po delší dobu čerstvou zeleninu. A čerstvě utržená zelenina to je opravdu to nejlepší co může být. To je opravdu prvotřídní kvalita. Navíc ušetříte i peníze.

Červená rajčata

Rajčata může pěstovat i venku, stačí jim udělat určitou ohrádku z igelitu. A věděly jste, že rajčata jdou dokonce pěstovat i na balkónu? Takové pěstování rajčat není zase tak složité. Koupíme si sazeničky ze zahradnictví. Přece jen vypěstovat rajčata přímo se semínka je o dost náročnější a zabere vám to hodně času.

Zelené, žluté či zelené papriky

Dalším tipem na pěstování zeleniny jsou papriky. Na většiny území ČR jsou vypěstovat zelené papriky. Někde jdou vypěstovat dokonce i žluté a zelené papriky. Je pravda, že pěstování paprik je o něco náročnější než pěstování rajčat. Ale jde to, jen to chce trošku cviku a zkušeností.

Super léčivé potraviny

Na zahrádce si můžete pěstovat i plodiny, které se dříve používaly pro jejich léčivý účinek. Je to například selský křen nebo klasická cibule. Léčivé účinky má také pažitka. Nejlepší účinky má však Česnek, jeho účinků využívaly již ve starém Egyptě. V článku pěstování česneku je rozebráno jak správně postupovat při správném pěstování česneku.