Onemocnění mozku jsou těměř vždy závažná. Může se jednat o nádor nebo také o různé psychické poruchy. Psychické poruchy jsou bohužel v dnešní době stále častější.

Lidský mozek

Lidský mozek je stále o hodně lepší než nejlepší procesor počítač na planetě. Lidský mozek je prostě fenomén, který zatím nedokázal nikdo pořádně rozluštit. Mozek se stále o veškeré přemýšlení a řízení dalších věcí. Správně fungujicí mozek je pro nás zdravý život velmi důležitý. Onemocnění nám snižují kvalitu našeho života.

Nádor na mozku

Ano, nádor se může vytvoři bohužel i na mozku. Na začátku nemusí být žádné příznaky, ale pak se postupně objevují další a další příznaky. Často to má vliv třeba i na oči. V článku nádor na mozku příznaky jsou popsány příznaky jakými se projevuje nádor na mozku. Nádor na mozku se bohužel objevují i u dětí.

Deprese

Deprese to určitě není pouze smutek. U deprese se většinou jedná o dlouhodobý smutek. Lidé trpící depresí mají také určité dobré období a pak propada a mají zase špatné období. V článku deprese příznaky je možné si přečíst jak je možné účinně poznat počínajicí deprese. Určitě je v každém případě nutná léčba, jinak to může skončit až sebevraždou. Takže to určtitě není dobré podceňovat.

Schizofrenie – rozvojená realita

Schizofrenie je nepříjemné onemocnění pro postiženého i jeho blízké okolí. Je to rozdvojená osobnost, jakoby rozvojená realita. Uvnitř článku schizofrenie a její příznaky je popisováno podle jakých hlavních příznaků a projevů můžete poznat počínajicí schizofrenii.