Rada kraje Vysočina dne 8. prosince 2009 rozhodla o obsazení dvou volných míst ředitelů krajských zdravotnických zařízení – Nemocnice Třebíč a Nemocnice Nové Město na Moravě. Nemocnici Třebíč bude nejpozději od 1. března 2010 řídit Ing. Leoš Dostál, ředitelkou Nemocnice Nové Město na Moravě byla Radou kraje Vysočina od 9. prosince l. r. jmenována JUDr. Věra Palečková.

Věra Palečková (47) byla více než deset let zástupcem ředitele Nemocnice Nové Město na Moravě, poslední měsíc organizaci navenek zastupovala. Svou profesní kariéru spojila se zajišťováním právních služeb – v minulosti pro průmyslovou společnost, později pro zdravotnická zařízení. „Pro Novoměstskou nemocnici pracuji již 17 let, z toho 11 let ve funkci zástupce ředitele. Velice dobře jsem seznámena s vnitřním prostředím této společnosti, znám její slabé i silné stránky,“ uvedla Věra Palečková.

„V případě Nemocnice Nové Město na Moravě očekáváme od nové ředitelky stabilizaci chodu zdravotnického zařízení, zastavení odchodů odborníků a hrozeb uzavírání specializovaných pracovišť, a to vše s dodržením současné uspokojivé ekonomické situace. Velkým úkolem je dokončení stavby interního pavilonu bez časového skluzu a bez dalších neavizovaných projektových změn,“ uvedl hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Leoš Dostál (54) do současné doby zastával funkci vedoucího odboru zdravotnictví Krajského úřadu Pardubického kraje. Vedle předchozí praxe ve vedoucích pozicích v komerčních společnostech vedl v minulém roce také Nemocnici Dačice.

„Po půlročním náhradním řešení vedení organizace má Leoš Dostál v Nemocnici Třebíč hlavní resp. prvotní úkol – přesvědčit zdravotníky ke spolupráci vedoucí k rozvoji této krajské nemocnice a dokončit dále stavbu nového pavilonu pro matku a dítě. Samozřejmostí je pravidelná komunikace se zřizovatelem a budování dobrého jména organizace,“ doplnil hejtman Vysočiny Jiří Běhounek.