Slezina je dost nenápadný orgán, dost lidí ani neví o tom, že by člověk nějakou slezinu měl. Ale i slezina může být nemocná, postihují jí různé onemocnění sleziny.

Lidské orgány

Mezi nejdůležitější lidský orgán patří určitě srdce. Je to sval, který si nemůže ani chvíli odpočinou. Jinak by to totiž mělo pro vás fanální následky a skončilo by to smrtí. Některé orgány nejsou tak známé a provařené, ale přitom jsou také hodně důležité. Mezi takové orgány patří například slezina nebo brzlík. V dnešním článku se zaměříme na slezinu.

Slezina a její funkčnost

Již dříve vám mohl článek slezina a její funkce poskytnout informace o tom, jaké má slezina funkce v lidském těle. Článek si určitě přečtěte, najdět v něm spoustu důležitých informací. Některé informace váš určitě překvapí a dozvíte se dost nových věcí.

Nadměrná velikost sleziny

Velmi častým zdravotním problémem pojícím se ze slezinou je nadměrná velikost slezina. Taková zvětšená slezina může mít různé důvody a příčiny. Vždy je třeba řádné vyšetření u lékaře, který provede dostupná vyšetření a pak stanoví jak diagnózu, tak také samotnou léčbu.

Další choroby postihují slezinu

Zvětšení sleziny je asi nejčastěšjí, ale u sleziny se můžeme setkat také s jinými onemocněními sleziny. Článek slezina příznaky nemoci popisuje právě různé další zdravotní potíže pojící se ze slezinou.