Konečník ukončuje lidskou trávicí soustavu. I konečník však může být postižen různými nemocemi. Vyjmenujme si jednotlivé onemocnění konečníku.

Hemeroidy

Hemeroidy, někdy se využívá pojem hemoroidy se označují také jako zlatá žíla. Jde o určité zanícení pletence žil. Velmi časté jsou hemeroidy zejména u takových lidí, kteří mají problémy s vyprazdňováním stolice. Tedy zejména u lidí, kteří trpí chronickou zácpou. Hemeroidy trápí hlavně dospělé, ale občas se může vyskytnout i u malých dětí. Na hemeroidy se hodně doporučuje dubová kůra.

Krvácení z konečníku

Krvácení z konečníku je relativně časté. Lidé se často zděsí, když vidí krev ve své stolici. Může se jednat o čerstvou krev nebo zaschlou krev. U obou se pak jedná o jinou příinu. Jednotlivé příčiny jsou dobře rozebrány v článku krvácení z konečníku, dozvíte se tak co je důvodem toho, že se u vás objevují krvácení z konečníku.

Svědění konečníku: Co za to může?

Pálení a svědění konečníku je opravdu hodně nepříjemné. Za svědící konečník často mohou přemnožené kvasinky na konečníku. Na konečník se kvasinky dostaly pravděpodobně ze střeva. To znamená, že kvasinky (Candida Albicans) máte rozmnožené právě ve střevech. Léčba je docela obtížená. A je potřeba držet i speciální protikvasinkovou dietu, používat nějaké prostředky na ničení kvasinek a pak také probiotika a prebiotika.

Mezi nejhorší nemoci konečníku patří rakovina konečníku

Mezi nejhorší nemoci konečníku patří rakovina konečníku. Bohužel je to relativně časté onemocnění. Již v minulosti jsme v článku rakovina konečníku příznaky popisovaly jakými příznaky a projevy se projevuje právě karcinom konečníku. Někdy se používá také pojem tumor konečníku.