Lecitin je obsažen ve všech buňkách našeho lidského těla. Je pro naše tělo velmi důležitý a proto vyvolává diskuze. Pod tím článkem by mohla časem vzniknout zajímavá diskuze na témat Lecitin.

Co je to Lecitin?

Lecitin je řazene mezi tuky. Řadí se mezi fosfolipidy. V našem těle hraje hodně důležitých funkcí a když je lecitinu nedostatek, tak to pak dělá problémy. Lecitin je možné doplnit i pomocí doplňků výživy, které nejsou v dnešní době ani moc drahé. Výběr je docela široký. Dále si řekneme jaké pozitivní účinky má Lecitin.

Méně známé účinky Lecitinu

Začneme trošku netradičně a prvně si řekneme méně známé lecitin účinky. Patří mezi ně zlepšování stavu kůže. Podporuje sílu našeho imunitního systému a jsme pak v zimě méně nemocní. Mezi další pozitivní účinky patří určitě rychlejší hojení řezných ran atd. Pomáhá také ženám při odstraňování celulitidy.

Lecitin je dobrý na snižování cholesterolu

Pokud máte vysoký nebo zvýšený cholesterol, tak je pro vás Lecitin více než vhodný. Lecitin se totiž bude podílet na snižování vysokého cholesterolu a jeho hladina se bude pomalu harmonizovat. Je však jasné, že snížování cholesterolu vyžaduje i další změny v životě. A to zejména úprava jídelníčku a přidání fyzického pohybu.

Lecitin pomáhá při hubnutí

Lecitin také pomáhá při harmonizování tělesného hmotnosti. Při hubnutí je však důležitý i správný jídelníček na hubnutí a také dostatek přirozeného pohybu. Výsledek vaší snahy pak nenachá na sebe dlouho čekat.