Máte vysoký cholesterol a důmáte na tím čím snížit cholesterol. Řekneme si jak se zbavit vysokého cholesterolu.

Vysoký cholesterol může být bez příznaků

Vysoký cholesterol nemusí mít žádné jasné příznaky a projevy. Vysoký cholesterol potvrdí až lékařské vyšetření, kdy se změří hladinu cholesterolu. Je však třeba vždy rozlišovat dobrý cholesterol a také špatný cholesterol. Zjednodušeně jde říci, že dobrého cholesterolu by jsme měla mít co nejvíce a špatného cholesterolu by jsme měly mít naopak co nejméně.

Čím snížit cholesterol?

Když vám lékař naměřil vysoké cholesterol hodnoty, tak by jste měly začít pracovat na tom, aby jste snižovaly zvýšené hodnoty cholesterolu v krvi. Na začátku je možné využít možnosti bez braní léků, později je nutné brát i léky. Důležité je tedy zvýšený cholesterol ani trochu nepodcenit.

Více tělesného pohybu

Ke snížení cholesterolu je dobré věnovat se více tělesnému pohybu. Pro začátek bohatě postačí, když se budete věnovat rychlé chůzi. Postupně se budete zlepšovat a bude to mít vliv i na váš cholesterol. Můžete občas zařadit také plavání, jízdu na inline bruslích nebo jízdu na kole.

Jak se zbavit vysokého cholesterolu? Velmi důležitá je úprava stravy

Velkou roli hraje lidská výživa. Musíte tedy doslova přehodnotit vaši celou stravu. Největší zlo jsou živočišné tuky. Už tedy žádné ovary, sádlo, vepřové maso, žloutky z vajec atd. Musí se nasadit tvrdá cholesterol dieta bez kompromisů. Naopak by jste měly jít hodně potravin, které v sobě mají hodně vlákniny. Jezte tedy hodně zeleniny a ovoce.