Artritida má vždy zánětlivý charakter. Pokud se jedná o artritidu ruku, tak je to velmi nepříjemné. Řekneme si jak na revma.

Artritida ruky

Lidé často mezi sebou zaměňují atrózu a artritidu. U artrózy neprobíhá v kloubu žádný zánět, jde o poškozování chrupavky v kloubu. Naopak při artritidě jde o to, že v kloubu je zánět. Kloub je také na pomak teplý a cítíme, že tam probíhá zánět. Artritida ruky je velmi nepříjemná a zhoršuje nám motoriku rukou. A máme pak problém s drobnými pohyby.

Revmatoidní artritida

Nejčastějším typem artritidy je revmatoidní artritida, někdy se využívá také lidově pojem revma. Na rozvoji artritidy se podílí více faktorů. Vždy je nutné navštívit lékaře, aby vás mohly řádně prohlédnout a vyšetřit. Podle toho pak stanoví také léčbu a jak se to bude dále řešit.

Revmatoidní artritida: Projevy, znaky, symtomy

Revmatoidní artritida se pozná toho, že kloub je na omak teplý. Kloub je teplý, protože tam probíhá zánět. Další příznaky jsme již dříve rozepisovaly v článku revmatoidní artritida příznaky. Můžete si tak přečíst další projevy a znaky revma. Revma se objevuje zejména u starších lidí.

Jak na revma?

Revmatická artritida patří mezi nepříjemné onemocnění, které mají často chronický charakter. Nutná je návštěva doktora, který podle vyšetření stanoví příslušnou léčbu. Na rozvoji artritidy se podílí i životní styl. Takže je často nutné upravit i váš životní styl.